Що пов'язує Едгара Дега, Вінсента ван Гога та Пабло Пікассо, окрім видатного таланту у живописі? Всі вони мали пристрасть до абсенту, спиртного напою на основі полину, анісу та фенхелю.
У США, як і в багатьох інших країнах, абсент заборонено законом, однак у Європі він знаходиться у вільному продажу. Ви, можливо, чули про полину завдяки цьому знаменитому напою. Але чи знали Ви, що вона також здатна допомогти у боротьбі з багатьма серйозними проблемами зі здоров'ям?
Це правда. Полин ефективно усуває кишкових паразитів, зокрема, гостриків та аскарид. Тому її часто рекомендують для очищення кишківника.
Чим корисний полин? Її люблять за те, що вона є джерелом препарату рослинного походження артемізину, який вважається найефективнішими ліками проти малярії.
Але на цьому не все. Наукові експерименти показали, що полин здатний навіть вбивати клітини раку. Чай з полином корисний при анорексії, безсонні, анемії, відсутності апетиту, метеоризмі, болі в животі, жовтяниці та порушенні травлення.
Ця лікарська трава використовується для приготування алкогольних напоїв, а «зірка під назвою «полин» навіть згадана в Біблії. Дуже незвичайна рослина, якщо не сказати більше. Але чи справді воно здатне вбивати паразитів та рак? Дослідження говорять «так», а все нові позитивні лікувальні властивості продовжують з'являтися.
Звичайно, з деякими продуктами, що містять полин (як абсент, наприклад), слід бути обережнішим, проте не завжди полин завдає шкоди.
Що таке полин?
Полин гіркий, Artemisia absinthium , - це ароматний багаторічник, який відноситься до сімейства айстрових або складноцвітих. Ця рослина має сильний запах і гіркуватий смак.
Багато видів полину мають лікувальні властивості. До них відноситься і Artemisia vulgaris , чорнобильник.
Полин родом із Європи та деяких регіонів Азії та Африки. Сьогодні вона росте й у США. Її часто можна побачити вздовж доріг та стежок.
Полин гіркий - це чагарник, який може досягати в середньому 90 см заввишки. Він має сіро-зелене стебло і жовтувато-зелене бархатисте листя. Останні містять залози, де є частинки смоли, а них природний інсектицид.
Artemisia annua , також відома як «полин однорічний» або «полин солодкий», ще один дуже популярний вид полину родом із середньої Азії, який був привезений до Північної Америки.
Полин можна вживати у свіжому або засушеному вигляді. Всі надземні частини рослини (стебло, листя і квіти) мають медичну цінність, а чай з полином корисний за цілого ряду захворювань.
Ефірне масло одержують із листя та бутонів шляхом парової дестиляції. Аналіз ефірної олії Artemisia absinthium показав, що в ній міститься принаймні 28 різних компонентів, що становлять 93,3% цієї речовини. Головні компоненти – це ß-пінен (23,8%) та ß-туйон (18,6%).
Туйон – це потенційно токсичний хімічний компонент. Дистиляція алкоголю з полину підвищує його концентрацію. Саме це робить абсент дуже спірним напоєм.
До біологічно активних компонентів полину відносяться:ацетилени (транс-дегідроматрикарієвий ефір, С13 і С14 транс-спірокеталенальні ефіри та інші)
аскорбінова кислота (вітамін С)
азулени (хамазулен, дигідрохамазулени, бісаболен, камфен, кадинен, сабінен, транс-сабінілацетат, фелладрен, пінен та інші)
каротиноїди
флавоноїди (кверцетин, 3-глюкозид, кверцитин 3-рамноглюкозид, спинацетин 3-глюкозид та інші)
лігніни (діангамбін та епіянгамбін)
саліцилові кислоти (р-гідрокси-фенілоцтова, протокатехова, ванільна, сирингова та інше)
таніни
туйон і батіг
сесквітерпенові лактони (абсентин, артабсин, анабсинтин, артемітин, артемізинін, артабін, артабсиноліди, матрицін, ізоабсинтин та інші)
Користь для здоров'я
Неважливо, що Ви використовуєте, чай з полину, екстракт, настойку або мазь, користь від цієї лікарської рослини дуже велика.
1. Боротьба з малярією
Малярія - це серйозне захворювання, яке викликається паразитами, що потрапляють у кров людини через укуси заражених комарів. У цьому випадку Вам допоможе артемізинін, що міститься в екстракті Artisia annua , однорічного полину.
Артемізінін – найбільш ефективний протималярійний препарат рослинного походження на ринку. Відомо, що він здатний швидко зменшити кількість паразитів у хворого. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує застосовувати артемізінін-комбіновану терапію для лікування неускладненої малярії, спричиненої P . falciparum .
Нещодавні дослідження показали, що висока ефективність артемізиніна обумовлена тим, що він вступає в реакцію із залізом, який міститься в паразитах, «виробляючи» вільні радикали. Потім ці радикали руйнують стінки клітин паразитів зсередини.
2. Боротьба з раковими клітинами
Якщо вірити останнім науковим роботам, артемізінін здатний боротися з клітинами раку грудей багатими на залізо таким же чином, як він бореться з малярійними паразитами. А це означає, що він може стати натуральним методом лікування раку грудей у жінок.
Ракові клітини містять велику кількість заліза, ймовірно тому, що вони вбирають цей елемент для стимуляції власного поділу. У 2012 році вчені проаналізували зразки ракових та здорових клітин молочної залози, навмисно збагачених залізом. Клітини перебували під впливом водорозчинної форми артемізиніна з екстракту полину.
Результати вразили. Здорові клітини в основному не були змінені. Однак протягом 16 годин практично всі ракові клітини загинули, тоді як здорових загинуло лише кілька. Біоінженер Генрі Лай вважає, що так як клітини раку молочної залози мають, у порівнянні зі здоровими клітинами, на 5-15 рецепторів більше, то вони охоче абсорбують залізо. Внаслідок цього вони більш сприйнятливі до впливу артемізиніна.
3. Звільнення від паразитів
Полин використовується для боротьби з кишковими паразитами, включаючи гостриків, круглих хробаків та солітерів. На території США найпоширенішим є зараження гостриками, тому що їх яйця передаються безпосередньо від людини до людини. Круглі черв'яки, або нематоди, також паразитують у кишечнику людини. Солітери - це довгі плоскі черв'яки, що мешкають в організмі як людини, так і тварини.
Дослідження на тваринах, проведені в 2018 році та опубліковані в журналі « Journal of Herminthology », виявили, що полин викликає у паразитів заціпеніння, смерть та ультраструктурні зміни.
А одне шведське дослідження привело до висновку, що для дегельмінтизації сільськогосподарських тварин буде ефективно поєднання гіркого полину, чорнобильника, цикорію та звичайної пижми.

Основні компоненти, що містяться в Полині
4. Лікування хвороби Крона
У Німеччині подвійний сліпий експеримент вивчив ефективність прийому протягом 10 тижнів 500 мг екстракту полину 3 рази на день, порівняно з плацебо у 40 пацієнтів, які мають хворобу Крона та регулярно приймають стероїди.
Початкова доза стероїдів підтримувалась до другого тижня. Потім вона почала скорочуватися так, що на початку 10 тижнів у всіх пацієнтів прийом стероїдів було скасовано.
Вчені помітили стабільне зменшення симптомів хвороби Крона у 18 пацієнтів (90%), які приймали полин, незважаючи на відміну ліків. Через 8 тижнів вживання полину відзначалася практично абсолютна ремісія у 13 (65%), що спостерігалися в цій групі, тоді як у плацебо-групі не зафіксовано жодного випадку. Ця ремісія зберігалася до кінця періоду спостереження (ще 12 тижнів). Таким чином, відпала потреба у стероїдах.
Результати виявилися вражаючими і наводять на думку про те, що полин може бути здатним скоротити або навіть виключити необхідність у стероїдах при хворобі Крона. Крім того, відзначено позитивний вплив полину на настрій та якість життя. Подібного ефекту не було досягнуто жодним із стандартних препаратів, який приймається при цьому захворюванні.
5. Протимікробна та протигрибкова дія
Дослідження in vitro («в пробірці») показали, що ароматичні олії з полину мають антимікробний ефект. А дослідження, опубліковане в Journal of Agricultural and Food Chemistry , говорить про великі можливості використання олії полину в боротьбі зі штамами бактерій, у тому числі E . coli (кишкова паличка) та сальмонела.
Тільки США щороку сальмонела стає причиною 1 млн харчових захворювань, 19 000 випадків госпіталізації і 380 смертей. Кишкова паличка може також призвести до цілого ряду ускладнень, від діареї та інфекції сечовивідних шляхів до пневмонії та інших хвороб.
Полин може впоратися не лише з бактеріями, а й із грибком. Аналіз показав, що олія полину, дистильована з надземних частин Artemisia absinthium , уповільнює зростання кількох видів грибків (11, якщо бути точним). Під час дослідження воно також виступило як антиоксидант.
Інше дослідження, опубліковане в « Planta Medica », зробило висновок, що масло A . absinthium уповільнює зростання Candide albicans . Це найбільш поширена дріжджова інфекція, яка може розвинутися в роті, кишечнику та піхву, а також впливати на шкіру та слизову оболонку.
6. Лікування СІБР
Багато людей користуються народною чи нетрадиційною медициною, коли йдеться про лікування шлунково-кишкового тракту. І не дарма. Дослідження стверджують, що препарати на основі лікувальних трав, як чай або капсули полину, справляються із симптомами синдрому надлишкового бактеріального росту (СІБР) анітрохи не гірше.
На сьогоднішній день лікування СІБР зводиться до прийому оральних антибіотиків різного ступеня ефективності. У 2014 році 104 пацієнти з діагнозом СІБР приймали протягом 4 тижнів велику дозу рифаксиміну або проходили фітотерапію.
46% пацієнтів, які приймали лікувальні трави, не показали симптомів СІБР при подальшому обстеженні порівняно з 34% людей на рифаксиміні. При цьому антибіотик викликав такі побічні ефекти, як анафілактичний шок, кропив'янка, діарея та коліт, спричинений C . difficile . У той час як у групі трав'яної терапії зафіксовано лише один випадок діареї.
Досвід показав, що при лікуванні СІБР фітотерапія є не менш ефективною, ніж рефіксимін. Більше того, вона не менш ефективна, ніж потрійна терапія, у пацієнтів, які не чутливі до цих ліків.
Використання
Полин можна легко купити в аптеках або онлайн у вигляді ефірних олій, капсул, таблеток, мазей та рідкому екстракті. Вона також доступна у свіжому та сухому вигляді для приготування відвару та чаю.
Найкраще використовувати сухий полин, тому що в ній практично відсутній туйон. Щоб приготувати відвар, дотримуйтесь інструкцій:
Залийте 0,5-1 чайну ложку сухого або свіжого полину окропом і дайте настоятися протягом 15 хвилин.
Не перевищуйте дозування, оскільки його листя дуже міцне і гірке. Таким чином, якщо Ви дасте йому постояти довше, у Вас вийде гіркий та міцний чай.
Для більшого ефекту слід пити чай несолодким. Однак, якщо Ви хочете зняти гіркуватість, можна додати перцевої м'яти або аніс.
Чай з полином дуже корисний для травлення, особливо перед вживанням важкої пиші, яка може спричинити газоутворення та здуття. Вчені стверджують, що ця рослина здатна навіть боротися із симптомами хвороби Крона.
Дозування чаю різне, залежно від мети його використання. Його варто пити маленькими ковтками, тому що його міцний гіркуватий смак є важливим компонентом терапевтичного ефекту, що чиниться на шлунок. Він може виступати у ролі енергетичного тоніка.
При таких проблемах кишечника, як паразити та черв'яки, полин краще приймати у формі таблеток. Проте, вона та інші рослинні препарати ефективні та як домашні гіркі настоянки. Вони чудово допомагають травленню.
Продукти, що містять полин, слід приймати під наглядом лікаря у невеликій кількості та не довше 4 тижнів.
Побічні ефекти, алергії та взаємодія з іншими препаратами
Курс вживання полину не може бути тривалим. Переконайтеся, що Ви не перевищуєте рекомендовану дозу, оскільки це може бути дуже шкідливим. Краще вибрати полин у сухій формі, він містить незначну кількість ефірної олії туйону.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вважає полин небезпечним для вживання саме через отруйні властивості туйону. Однак, все ж таки можна приймати її орально в кількості, що присутня в їжі та напоях, включаючи настоянки та вермути, в який туйон відсутній.
Прийом полину довше 4 тижнів або в дозах, більше рекомендованих, може викликати нудоту, блювання, занепокоєння, безсоння, запаморочення, тремор та епілепсію.
Вживання продуктів, у складі якого є полин і туйон, яких як абсент, наприклад, може бути небезпечним для здоров'я. Вони можуть стати причиною занепокоєння, проблем зі сном, кошмарів, епілепсії, запаморочення, тремору, ниркової недостатності, блювання, спазмів шлунка, затримки сечі, спраги, оніміння кінцівок, паралічу та смерті.
Полин протипоказаний у період вагітності та лактації. Були зафіксовані випадки, коли це призводило до кровотеч та втрати дитини.
Якщо Ви страждаєте на алергію на амброзію та інші рослини сімейства Астрових/Складноцвітих, то полин теж може викликати алергічну реакцію.
При порфірії (групі порушень, що виникають при скупченні натуральних хімічних сполук, що виробляють порфірин в організмі), туйон, який присутній в полину, може збільшити вироблення порфірину та посилити хворобу.
Якщо у Вас спостерігається епілепсія або судомні напади, перед використанням цієї рослини обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Туйон може стати причиною судом, особливо у людей, схильних до них.
Полин не рекомендований тим, хто страждає на захворювання нирок. Її олії можуть спровокувати ниркову недостатність, тому обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем перед використанням.
Також не радять використовувати ефірну олію полину для ароматерапії, тому що в ній присутня висока концентрація туйону, який може зіграти роль конвульсанту та нейротоксину.
Порадьте з лікарем, перш ніж поєднувати полин із будь-якими антиконвульсантами, препаратами для лікування судом. Так як і трава, і подібні ліки мають певний вплив на мозок, полин здатний знизити ефективність протиепілептичних засобів.

Полин у вигляді ефірної олії
Цікаві факти про полин
Назва «полин» пов'язана з використанням цієї рослини та її екстракту в давнину як кишковий антигельмінтний, протипаразитарний засіб, що позбавляє організм від черв'яків і паразитів.
У Стародавньому Єгипті це була дуже популярна лікувальна рослина, особливо при болі в задньому проході і як винна спеція. Пізніше воно почало використовуватися в народній медицині Європи, щоб викликати пологи. А міцний чай із полину застосовували, щоб заспокоїти шлунок, впоратися з розладом та знизити апетит.
Улюблений алкогольний напій Франції XIX століття, абсент, мав властивість викликати звикання та «славився» великою колекцією побічних ефектів, таких як абсентизм чи незворотне ушкодження центральної нервової системи.
Абсент став популярним завдяки таким знаменитим письменникам та художникам, як Ернест Хемінгуей, Анрі де Тулуз-Лотрек, Едуард Мане, Едгар Дега, Вінсент ван Гог, Пабло Пікассо та Оскар Уайлд. Шалений художник Вінсент ван Гог мав залежність від абсенту. Існує припущення, що саме його вживання «додавало» картинам зелений і жовтуватий відтінки (через галюциногенний ефект туйону), а полин посилив епілепсію.
Абсент - алкогольний напій із запахом анісу, що містить відразу кілька видів трав. До його складу входять квітки та листя полину, аніс та фенхель. У США та низці інших країн він заборонений. Однак у деяких країнах Європейського союзу він є у вільному продажу, оскільки вміст туйону в ньому менше 35 мг на 1 кг.
Туйон - потенційно токсична хімічна речовина, виявлена в полині. Дистиляція спирту із цієї рослини підвищує його концентрацію. Екстракт полину, очищений від туйону, зараз використовується як ароматизатор у деяких напоях, наприклад, у вермуті.
Полин або його хімічні складові згадувалися в безлічі романів, п'єс та інших форм мистецтва, від «Дракули» Брема Стокера до роздумів про «Ромео та Джульєтту» Джона Локка.
Також існує кілька згадок цієї трави у Біблії. Слово «полин» зустрічається кілька разів у Старому Завіті, перекладене з єврейського терміна «Ia'anah» (що означає «прокляття» арабською та івритом).
У Новому Завіті вона зустрічається в Одкровенні Іоанна Богослова: «Третій ангел засурмив, і стали град і вогонь, змішані з кров'ю, і впали на землю; і третина дерев згоріла, і вся трава зелена згоріла. Ім'я цієї зірки «полин»; і третина вод стала полином, і багато людей померло від вод, тому що вони стали гіркі» (Об'явл. 8: 10-11).
ЗАКЛЮЧНІ ВИСНОВКИ
Не перевищуйте дозування, оскільки його листя дуже міцне і гірке. Таким чином, якщо Ви дасте йому постояти довше, у Вас вийде гіркий та міцний чай.
Для більшого ефекту слід пити чай несолодким. Однак, якщо Ви хочете зняти гіркуватість, можна додати перцевої м'яти або аніс.
Чай з полином дуже корисний для травлення, особливо перед вживанням важкої пиші, яка може спричинити газоутворення та здуття. Вчені стверджують, що ця рослина здатна навіть боротися із симптомами хвороби Крона.
Дозування чаю різне, залежно від мети його використання. Його варто пити маленькими ковтками, тому що його міцний гіркуватий смак є важливим компонентом терапевтичного ефекту, що чиниться на шлунок. Він може виступати у ролі енергетичного тоніка.
При таких проблемах кишечника, як паразити та черв'яки, полин краще приймати у формі таблеток. Проте, вона та інші рослинні препарати ефективні та як домашні гіркі настоянки. Вони чудово допомагають травленню.
Продукти, що містять полин, слід приймати під наглядом лікаря у невеликій кількості та не довше 4 тижнів.
Побічні ефекти, алергії та взаємодія з іншими препаратами
Курс вживання полину не може бути тривалим. Переконайтеся, що Ви не перевищуєте рекомендовану дозу, оскільки це може бути дуже шкідливим. Краще вибрати полин у сухій формі, він містить незначну кількість ефірної олії туйону.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вважає полин небезпечним для вживання саме через отруйні властивості туйону. Однак, все ж таки можна приймати її орально в кількості, що присутня в їжі та напоях, включаючи настоянки та вермути, в який туйон відсутній.
Прийом полину довше 4 тижнів або в дозах, більше рекомендованих, може викликати нудоту, блювання, занепокоєння, безсоння, запаморочення, тремор та епілепсію.
Вживання продуктів, у складі якого є полин і туйон, яких як абсент, наприклад, може бути небезпечним для здоров'я. Вони можуть стати причиною занепокоєння, проблем зі сном, кошмарів, епілепсії, запаморочення, тремору, ниркової недостатності, блювання, спазмів шлунка, затримки сечі, спраги, оніміння кінцівок, паралічу та смерті.
Полин протипоказаний у період вагітності та лактації. Були зафіксовані випадки, коли це призводило до кровотеч та втрати дитини.
Якщо Ви страждаєте на алергію на амброзію та інші рослини сімейства Астрових/Складноцвітих, то полин теж може викликати алергічну реакцію.
При порфірії (групі порушень, що виникають при скупченні натуральних хімічних сполук, що виробляють порфірин в організмі), туйон, який присутній в полину, може збільшити вироблення порфірину та посилити хворобу.
Якщо у Вас спостерігається епілепсія або судомні напади, перед використанням цієї рослини обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Туйон може стати причиною судом, особливо у людей, схильних до них.
Полин не рекомендований тим, хто страждає на захворювання нирок. Її олії можуть спровокувати ниркову недостатність, тому обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем перед використанням.
Також не радять використовувати ефірну олію полину для ароматерапії, тому що в ній присутня висока концентрація туйону, який може зіграти роль конвульсанту та нейротоксину.
Порадьте з лікарем, перш ніж поєднувати полин із будь-якими антиконвульсантами, препаратами для лікування судом. Так як і трава, і подібні ліки мають певний вплив на мозок, полин здатний знизити ефективність протиепілептичних засобів.

Полин у вигляді ефірної олії
Цікаві факти про полин
Назва «полин» пов'язана з використанням цієї рослини та її екстракту в давнину як кишковий антигельмінтний, протипаразитарний засіб, що позбавляє організм від черв'яків і паразитів.
У Стародавньому Єгипті це була дуже популярна лікувальна рослина, особливо при болі в задньому проході і як винна спеція. Пізніше воно почало використовуватися в народній медицині Європи, щоб викликати пологи. А міцний чай із полину застосовували, щоб заспокоїти шлунок, впоратися з розладом та знизити апетит.
Улюблений алкогольний напій Франції XIX століття, абсент, мав властивість викликати звикання та «славився» великою колекцією побічних ефектів, таких як абсентизм чи незворотне ушкодження центральної нервової системи.
Абсент став популярним завдяки таким знаменитим письменникам та художникам, як Ернест Хемінгуей, Анрі де Тулуз-Лотрек, Едуард Мане, Едгар Дега, Вінсент ван Гог, Пабло Пікассо та Оскар Уайлд. Шалений художник Вінсент ван Гог мав залежність від абсенту. Існує припущення, що саме його вживання «додавало» картинам зелений і жовтуватий відтінки (через галюциногенний ефект туйону), а полин посилив епілепсію.
Абсент - алкогольний напій із запахом анісу, що містить відразу кілька видів трав. До його складу входять квітки та листя полину, аніс та фенхель. У США та низці інших країн він заборонений. Однак у деяких країнах Європейського союзу він є у вільному продажу, оскільки вміст туйону в ньому менше 35 мг на 1 кг.
Туйон - потенційно токсична хімічна речовина, виявлена в полині. Дистиляція спирту із цієї рослини підвищує його концентрацію. Екстракт полину, очищений від туйону, зараз використовується як ароматизатор у деяких напоях, наприклад, у вермуті.
Полин або його хімічні складові згадувалися в безлічі романів, п'єс та інших форм мистецтва, від «Дракули» Брема Стокера до роздумів про «Ромео та Джульєтту» Джона Локка.
Також існує кілька згадок цієї трави у Біблії. Слово «полин» зустрічається кілька разів у Старому Завіті, перекладене з єврейського терміна «Ia'anah» (що означає «прокляття» арабською та івритом).
У Новому Завіті вона зустрічається в Одкровенні Іоанна Богослова: «Третій ангел засурмив, і стали град і вогонь, змішані з кров'ю, і впали на землю; і третина дерев згоріла, і вся трава зелена згоріла. Ім'я цієї зірки «полин»; і третина вод стала полином, і багато людей померло від вод, тому що вони стали гіркі» (Об'явл. 8: 10-11).
ЗАКЛЮЧНІ ВИСНОВКИ
Абсент - це алкогольний напій рослинного походження, який виготовлений з полину, анісу та фенхелю. Але це не єдині «плюси» полину. Ця рослина застосовується для боротьби з кишковими хробаками, особливо з гостриками та круглими хробаками. Також воно є джерелом артемізиніна, найпопулярніших природних ліків проти малярії.
Було доведено, що полин вбиває клітини раку, а також лікує анорексію, безсоння, анемію, відсутність апетиту, метеоризм, біль у животі, жовтяницю та розлад шлунка.
Ця трава особливо ефективно бореться з малярією, раком молочної залози, паразитами, лікує хворобу Крона і СІБР, оскільки має протимікробні та протигрибкові властивості.
Полин продається в аптеках та онлайн у вигляді ефірної олії, капсул, таблеток, мазі або рідкого екстракту. Її вживають свіжою або засушеною для приготування настою та чаю.
Полин необхідно приймати тільки під наглядом фахівця тільки в рекомендованих дозах та періодом не довше 4 тижнів.
Було доведено, що полин вбиває клітини раку, а також лікує анорексію, безсоння, анемію, відсутність апетиту, метеоризм, біль у животі, жовтяницю та розлад шлунка.
Ця трава особливо ефективно бореться з малярією, раком молочної залози, паразитами, лікує хворобу Крона і СІБР, оскільки має протимікробні та протигрибкові властивості.
Полин продається в аптеках та онлайн у вигляді ефірної олії, капсул, таблеток, мазі або рідкого екстракту. Її вживають свіжою або засушеною для приготування настою та чаю.
Полин необхідно приймати тільки під наглядом фахівця тільки в рекомендованих дозах та періодом не довше 4 тижнів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий